Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB)

Szanowni Państwo, od 1 lipca 2021 r. ruszył proces składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła jakie są wykorzystywane w budynkach. Oznacza to, że każdy właściciel / zarządca budynku jest obowiązany do wypełnienia deklaracji w ramach projektu: Zintegrowany system ograniczenia niskiej emisji (ZONE), którego głównym celem jest poprawa jakości powietrza. Stosowanie złej jakości opału, używanie niesprawnych i przestarzałych kotłów powoduje emitowanie do powietrza szkodliwych dla zdrowia substancji. Program realizowany jest przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego a wykonywany przez Gminę i jest niezależny od inwentaryzacji źródeł ciepła prowadzonych przez Gminę Dalików oraz Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Otrzymane dane trafią do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

 

Deklarację można złożyć:

1) w formie elektronicznej na stronie: https://ceeb.gov.pl/ korzystając  z profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego.
2) w formie papierowej - wypełniony dokument można wysłać listem lub złożyć osobiście w Urzędzie Gminy w Dalikowie. Formularze do pobrania dostępne w załączniku.

 

Więcej informacji znaleźć można pod adresem: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow

 

Złożenie deklaracji jest obowiązkowe!

Artykuły

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-01-05 08:51przez:
Opublikowano:2021-07-01 12:39przez:
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy w Dalikowie
Odwiedziny:5141

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo