Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Program Edukacji Ekologicznej pn. "Szanuj przyrodę - oszczędzaj wodę" realizowany w Szkole Podstawowej w Dalikowie

Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (www.wfosigw.lodz.pl) w ramach konkursu pn. "Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2019/2020".

Wartość ogólna zadania: 23 218,53 zł

Źródła finansowania zadania:

- dotacja WFOŚiGW w Łodzi: 20 896,00 zł

- środki własne: 2 322,53 zł

Zakres zadania:

 • Zakupiono pomoce dydaktyczne służące edukacji ekologicznej w ilości 34 szt.: recykling-plansza ścienna, ścienna plansza szkolna dot. metod utylizacji odpadów, aparat do osmozy, Puzzle – odpady. Jak długo się rozkładają?, quiz przyrodniczy, edukacyjna gra planszowa: Kolorowy świat odpadów, Gra Ekoquiz – Czy wiesz jak dbać o środowisko?, Czysta energia-ogniwo paliwowe na słoną wodę, zestaw do wielopoziomowego filtrowania i oczyszczania np. wody, plansza ścienna: jak prawidłowo segregować odpady, komplet 12 szklanych lup, roczna prenumerata czasopisma „Przyroda Polska”, roczna prenumerata czasopisma „Wiedza i życie”.
 • Zorganizowano 4 wycieczki:
 1. Wycieczka do Łodzi (Torfowisko Rąbień,  Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, Centralne Muzeum Włókiennictwa).
 2. Wycieczka do Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego (Bagna Kłócieńskie, Jezioro Rakutowskie, Park Etnograficzny w Toruniu- Kaszczorku, Toruń,  park Dolina Marzeń, Ciechocinek).
 3. Wycieczka do Łodzi (Ogród Zoologiczny).
 4. Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego (obszar Ramsar w Polsce) i Roztoczańskiego Parku Narodowego (Ośrodek Dydaktyczno – Administracyjnym w Urszulinie, Ośrodek Dydaktyczno – Muzealny Poleskiego Parku Narodowego w Załuczu Starym, Bagna Bubnów, Włodawa nad Bugiem, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, stawy „Echo”, ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego, Bukowa Góra, Rebizanty, Zamość).
 • Zorganizowano 5 konkursów z nagrodami:
 1. Konkurs plastyczny „Prąd i wodę oszczędzać trzeba” (konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej techniką dowolną na kartonie formatu A4. Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na tematykę związaną z nadmiernym zużyciem energii i wody oraz propagowanie wiedzy i sposobów dbania o czyste powietrze i wodę).
 2. Konkurs literacki „Zrównoważone korzystanie z zasobów Ziemi” (konkurs poległ na napisaniu przemówienia opowiadania, eseju lub legendy na temat zrównoważonego korzystania z zasobów Ziemi).
 3. Konkurs techniczny „Nie ma śmieci są surowce” (konkurs polegał na wykonaniu karmnika lub budki lęgowej dla ptaków z surowców wtórnych).
 4. Konkurs plastyczny „Oczyszczać wyziewy i trujące ścieki” (konkurs polegał na wykonaniu plakatu format A3 dowolną techniką ilustrując dlaczego należy oczyszczać powietrze z pyłów i szkodliwych gazów lub dlaczego należy oczyszczać ścieki z trujących substancji).
 5. Konkurs plastyczny „Chronić lasy zabytkowe stare drzewa” (konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej na kartonie A4 techniką dowolną przedstawiającej jedno wybrane drzewo rosnące w lasach lub parkach naszego kraju).
 • Zakupiono artykuły biurowe, papiernicze i eksploatacyjne służące prowadzeniu zajęć z zakresu edukacji ekologicznej.
 • Przeprowadzono szereg zajęć lekcyjnych obejmujących problematykę zrównoważonego korzystania z zasobów naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ochrony wód i gospodarki wodnej.

Termin realizacji: 2019-2021 r.

Beneficjent zadania: Gmina Dalików

Realizator zadania: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Dalikowie

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-09-29 15:13przez:
Opublikowano:2021-06-25 15:38przez: Justyna Ługowska
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy w Dalikowie
Odwiedziny:2112

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo